Home > Marka Reklamlar > Pegasus Havayolları Güvenlik Demosu

Pegasus Havayolları Güvenlik Demosu

Geçen hafta Gaziantep’e gerçekleştirdiğim iş seyahatimde Pegasus Havayolları ile sabahın 6’sında gayette uykuluyken uçağa bindim. Kemerimi bağlayıp uykuya dalmaya hazırlanırken birden karşımdaki ekranda Güvenlik demosunu alışık olduğumuz hosteslerden veya sıradan bir demodan değil miniklerle esprili bir şekilde video kaydını seyretmeye başladım. O kadar esprili , ince ayrıntılı ve keyifliydi ki ingilizcesini de gayet dikkatli keyifle seyrettim.Uçmanın kolay ve güvenli yolu Pegasus, uçuşta uyulması gereken güvenlik bilgilerini miniklerin rol aldığı demo ile sevimli ve eğlenceli hale getirmiş işin açıkçası….

Pegasus, Türkiye’de bu uygulama ile bir ilke imza atmış bulunuyor. Kabin ekiplerinin  kalkıştan önce verdiği güvenlik bilgilerinin yer aldığı ve uçaklarda kabin içi ekranlarından gösterilecek güvenlik demosu, miniklerin rol almasıyla keyifli ve dikkat çekici  bir hale bürünmüş.  Pegasus Kabin Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, “Uçuş güvenliği için kalkış öncesi kabin ekiplerinin kemer kullanımı, oksijen maskesi takılması gibi konularda verdiği güvenlik bilgileri, airshow’u olan uçaklarda ekranlarda gösterilecek. Bu bilgileri konuklarımızın uçuş güvenliğine dikkatlerini çekmek için Pegasus çocuklarının rol aldığı film ile renkli hale getirdik” dedi.   3 ile 8 yaşları arasındaki 21 çocuğun rol aldığı güvenlik demosu, Atatürk Havalimanı’nın içerisinde bakım hangarında özel olarak hazırlanan sette 50 kişilik ekibin görev aldığı çekim, Pegasus’un son teslim aldığı ‘Merve’ isimli  Boeing 737-800 model uçakta gerçekleştirildi. Filmpark tarafından  çekilen, İngilizce ve Türkçe versiyonları bulunan filmin yönetmenliğini Filmpark’dan Duygu Güzelmeriç yaptı.   Oldukça eğlenceli geçen çekimlerde heyecanları gözlerinden okunan minikler, zaman zaman 50 kişilik çekim ekibine zor anlar yaşatsa da ortaya çıkan sonuç herkesi mutlu etti. İlk kamera deneyimlerini yaşayan 21 minik, gelecekte gülümseyerek hatırlayacakları çok özel anılarla çekimden ayrıldı.  

Bu tür farkındalık yaratan , yaratıcı çalışmalarla daha sık karşılaşmak ümidiyle…

Advertisements
Categories: Marka Reklamlar
 1. 15 August 2010 at 17:06

  gayet güzel bir site. vakit buldukça takip ediyorum

 2. 18 August 2010 at 14:45

  sitenizi zaman buldukça takip ediyorum. teşekkürler

 3. hande yıldırım
  30 September 2010 at 11:58

  aynı çalışmanın yabancı bir uçak firması için olanını 5-6 ay önce izlemiştim. neden bizim aklımıza gelmedi diye düşünürken pegasusun böyle bir çalışma yapması ilginç olmuş. keşke uyarlama değil,ilk yapan onlar olsaydı..

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: