Home > Genel > Denize Bakmayı Bilmeyenler Bir Gün Mutlaka Boğulur.

Denize Bakmayı Bilmeyenler Bir Gün Mutlaka Boğulur.

Yüzmeyi bilmemek bir gün mutlaka boğulacağın anlamına gelmiyor ama denize bakmayı bilmemek bir yokluğun içinde sürekli boğulmak gibidir. Yok u da sevmeyi öğrendiğin zaman var sındır.İç acılarının toplamı kazandığın tecrübe ile eşittir her zaman. Ve bu tecrübe sana, her seferinde denize bakmayı öğretir…

Bazen hayata baktığın pencere kör bir pencere oluverir. Kafamızı biraz kaldırsak belki daha öteleri görebileceğimiz halde sadece çitlere kadardır bakış sınırımız…..

Kapalı gözlükle koşan yarış atları gibiyiz. Yanımızı yöremizi göremiyoruz. Sadece koştuğumuz yol bize hayat. Bu hızlı koşuda kaçırdıklarımız ulaştıklarımızdan çok daha fazladır.İşte bu yüzden yarışı 1.olarak tamamlamak , bizi her zaman zafer sahibi yapmaz…

Aptal Puma Sendromu’nu duymuşsunuzdur mutlaka, Pumalar bir tavşanı yakalamaya çalışırlarken , o tavşana değecek enerji kadarını harcarlar. Eğer tavşan çok hızlı kaçıyor ve Puma’yı yoruyorsa , Puma hemen vazgeçer.Çünkü tavşanı yakaladığında midesine indireceği , bir geyiği kovalarken harcayacağı enerji karşılığında ulaşacağı etten daha az olacağı için böyle davranır..Bunu yapmayanların yaşadığına “Aptal Puma Sendromu” deniyor.

Biz de eğer at gözlüklerimizden kurtulup neye ne kadar değer vereceğimizi , neyin peşinden ne kadar koşmamız gerektiğini iyi öğrenirsek , denize ( hayata) bakmayı da iyi bilir ve o hayat denizinin bizi kolay boğmasına izin vermeyiz.Kulaç atmayı bilmesek de bizi hayatta tutacak bir sandal bulunur elbet. Peki, suda nefes almaya çalışıyorsak? İşte budur bizi boğan . O yüzden denize bakmasını bilmek gerekiyor… Yok’larımızı, eksikliklerimizi, zaaf ve korkularımızı iyi tanırsak mutlu olma ihtimalimiz daha yüksektir. Mutlu olmak adına hep başkalarını mutlu etme yanılgısına düşmek de düpedüz boğulmaktır.Herkesi mutlu ve memnun edemezsiniz.Herkesi eşit kuvvette de sevemezsiniz ve herkes sizi sevmek zorunda değildir.Unutmayın ki dünya yuvarlaktır ve ne tarafa dönerseniz dönün , dünyanın yarısı hep arkanızda kalacaktır…..

Kahraman Tazeoğlu…

Advertisements
Categories: Genel
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: